JUNIOR GIRLS DIVISION CHAMPIONS

Year Champion Hometown W – L Rngr% WT Location
2021 Sarah Chaffee Chippewa Falls, WI 5-0 88.71 Winnemucca, NV
2020 Tournament Cancelled Due To Covid – 19
2019 Sarah Chaffee Chippewa Falls, WI 7-0 80.53 Wichita Falls TX
2018 Cameran Edwards Sugar Grove, PA 7-0 60.36 Florence SC
2017 Cameran Edwards Sugar Grove, PA 5-0 60.29 St. George Ut
2016 Savanna Johnson Independence, MO 5 – 0 52.55 Montgomery AL
2015 Denise Daly Winchester, IL 5 – 0 64.20 Topeka KS
2014 Lindsay Hodgins Duncan, BC, CAN 4 – 1 53.77 Buffalo NY
2013 Lindsay Hodgins Duncan, BC, CAN 5 – 0 56.91 St. George UT
2012 Brianna McCormick Bristol, VT 5 – 0 60.53 Knoxville TN
2011 Bethany Heinritz Pewaukee, WI 5 – 0 50.94 West Monroe LA
2010 Bethany Heinritz Pewaukee, WI 5 – 0 53.21 Cedar Rapids IA
2009 Lisa Atwell Burbank ,CA 6 – 1 58.89 Springfield IL
2008 Abby Green Adamsville, OH 5 – 0 59.89 York PA
2007 Mary Hargett York, SC 5 – 0 62.50 Ardmore OK
2006 Aleena Cook Stratford, WI 4 – 1 44.74 Gillette WY
2005 Amy Horton CA 5 – 1 38.77 Bakersfield CA
2004 Tava Cook Stratford, WI 5 – 1 60.53 Pocatello ID
2003 Tava Cook Stratford, WI 5 – 0 52.52 Eau Claire WI
2002 Shalee Sebastian Shinglehouse, PA 5 – 0 68.23 Red Deer AB-CAN
2001 Shalee Sebastian Shinglehouse, PA 5 – 0 60.3 Hibbing MN
2000 Shalee Sebastian Shinglehouse, PA 5 – 0 68.32 Bismarck ND
1999 Shalee Sebastian Shinglehouse, PA 5 – 0 63.16 Greenville OH
1998 Michelle Jarrett OK 5 – 0 59.7 Ainsworth NE
1997 Rebecca King OK 5 – 0 61.4 Kitchener ON-CAN
1996 Penny Steinke Waukesha, WI 5 – 0 70.2 Gillette WY
1995 Penny Steinke Waukesha, WI 5 – 0 59.0 Perry GA
1994 Heidi Sternberg Richfield, WI 13 – 2 65.3* Syracuse NY
1993 Crystal Curtis Belleve, AB, CAN 10 – 0 66.0 Spearfish SD
1992 Celeste Polak East Bernard, TX 9 – 1 79.1 Columbus OH
1991 Celeste Polak East Bernard, TX 7 – 0 74.1 Biloxi MS
1990 Celeste Polak East Bernard, TX 14 – 0 66.4 Stone Mtn GA
1989 Jenny Walters Troy, OH 7 – 0 49.7 Spearfiesh SD
1988 Debby Bestul Eau Claire, WI 5 – 1 65.1* Pleasanton CA
1987 Debby Bestul Eau Claire, WI 7 – 1 65.1* Eau Claire WI
1986 Sandy McLachlin Dresden, ON, CAN 7 – 0 67.3 Ainsworth NE
1985 Debby Bestul Eau Claire, WI 7 – 0 67.1 Lafayette IN
1984 Debby Bestul Eau Claire, WI 7 – 0 42.5 Huntsville AL
1983 Boni Boser Pierz, MN 7 – 0 67.1 Statesville NC
1982 Renee Hix Ruther Glen, VA 5 – 0 58.7 Huntsville AL
1981 Boni Boser Pierz, MN 7 – 0 62.2 Genola MN
1980 Sue Williams Cement City, MI 8 – 2 63.0* Huntsville AL
1979 Linda Pateneaude South Paris, ME 7 – 0 69.8 Statesville NC
1978 Linda Pateneaude South Paris, ME 11 – 0 52.1 Des Moines IA
1977 Audrey Reno Pike County, OH 5 – 0 59.8 Greenville OH
1976 Tari Carpenter Armstrong, IL 7 – 0 57.3 Bristol PA
1975 Kelly O’Brien Spokane, WA 7 – 1 57.1# Lafayette IN
1974 Lynne Harrison Hamilton, OH 7 – 0 54.9 Keene NH
1973 Rosemary Gibson Centralia, IL 7 – 0 38.0 Eureka CA
1972 Jennifer Reno Pike County, OH 5 – 0 59.8 Greenville OH
1971 Jennifer Reno Pike County, OH 5 – 0 39.7 Middlesex NJ
1970 Peggy Smith Muskegon, MI 5 – 2 32.0* South Gate CA
1969 Mary Lee Brooklyn, NY 6 – 0 50.1 Erie PA
1968 Carolyn W. Truman Columbia City, IN 5 – 1 48.7* Keene NH
1967 Bonita Seibold Huntington, IN 6 – 0 29.1 Fargo ND

* Denotes Playoff
& Denotes Special Playoff